EURO 2012 negyeddöntő: Anglia 0-0 Olaszország, büntetőkkel: 2:4

2012 június 25. | Szerző:

pirlokislanynagyfoci

Ahogyan az várható volt, a legkiélezetebb negyeddöntő volt az angol-olasz. A végén Buffonék örülhettek. Angol drukkerként nem osztoztam a jókedvükben. De azt el kell ismerni, hogy teljesen megérdemelten jutott tovább az Azzurri. Az első félidőben még az angoloknak is voltak lehetőségeik, a második játékrészben és a hoszabbításban viszont az olaszok uralták a játékot, szinte csak náluk volt a labda. Az összes lövési kísérletet tekintve 35:9 az olaszok javára. Ez az adat magáért beszél.

Az UEFA Andrea Pirlot választotta a találkozó legjobbjának. Igazi vezére volt a válogatottnak, remekül fedezte a labdát, pontos passzokkal szolgálta ki a társait és a büntetőpárbaj során panenkás mozdulattal továbbította a hálóba a labdát, amellyel lélektani előnyhöz juttata válogatottját. A találkozó végén elmondta, hogy nagyon örül a meccs legjobbja díjnak, de a legfontosabb, hogy bejutottak az elődöntőbe. Pirlo eddig az egész Eb alatt meghatározó tagja volt a nemzeti csapatnak. A horvátok ellen gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt és akkor is őt választották a találkozó legjobbjának.

A Háromoroszlánosok a negyeddöntő nagy részében csak arra vártak, hogy mikor hibáznak az olaszok, de a kontratámadásaik nem vezettek eredményre. Ashley Young és Wayne Rooney különösen gyenge napot fogott ki. Young helyett talán Alex Oxlade-Chamberlaint kellett volna behozni, lendületet vitt volna a játékba. Míg Welbeck cseréje túl korai volt és nem túlzás kijelenteni, hogy jobb volt, mint Rooney, de Hodgson nem merte lekapni a pályáról. Azért ez valahol érthető is. Az angolok közül John Terryt emelném ki, aki rendkívül sokat dolgozott és mentett hátul. Talán a következő világversenyen fordul a kocka, ha tizenegyesekre kerül a sor, mert hogy ez nem az angolok műfaja az biztos. (Eddig mindössze egy alkalommal volt szerencséjük.)

Június 28-án az elődöntőben Olaszország a németekkel találkozik. A múlt Buffonék sikerét ígéri, mivel még soha nem kaptak ki Eb-n vagy Vb-n a Nationalelftől. A jelenlegi forma alapján azért van mitől tartaniuk.

Angol blama, spanyol fieszta, brazil remi

2011 június 5. | Szerző:

Tegnap Anglia nagy meglepetésre csak döntetlent játszott Svájc ellen. Ráadásul a helvétek 2:0-ra vezettek Barnetta találataival.  Tagadhatatlan, hogy mindkét gólban benne voltak az angolok. Büntetőből Lampard szépített, majd a Manchester United által kiszemelt Ashley Young egalizált egy szépségdíjas góllal. A meccs végéhez közeledve az Aston Villás Darren Bent képtelen volt betalálni az üres kapuba, így pontosztozkodás lett a vége.

60 ezer néző és igazi fieszta hangulat várta a spanyolokat a Gillette Stadionban. Zárójelben jegyzem meg, hogy ez egy 16 ezer lakosú városka stadionja. De a 35 kilométerre lakó bostoniak gond nélkül megtöltötték a modern arénát. A jenkik erősen tartalékos felállásban kezdtek, több kulcsjátékosuk is hiányzott. Egyrészt a közelgő Gold Cup-ra pihentették a Fulham házi gólkirályát, Clint Dempsey-t, a csapatkapitány Bocanegrát és a csapat motorjának számító Michael Bradley-t is. Másrészt betegség miatt hiányzott Landon Donovan. A spanyolok ellenben majdhogynem a legerősebb összeállításukban kezdtek. Az erőfölény a mutatott játék és a gólok számában is megmutatkozott. Santi Cazorla kettőt, Negredo és Torres egy-egy gólt vállalt.

USA-Spanyolország barátságos meccs: Gillette Stadion, 64,121 néző

Eközben az Amerikai kontinens déli oldalán Brazília 0:0-ás döntetlenre végzett Hollandia ellen. A 8 perces összefoglaló tanulsága szerint a dél-amerikaiknak volt több helyzete, ráadásul egy szabályos gólt vettek el tőlük les címén, ami valójában egyvonal volt. Az összecsapás végén Ramires a kiállítás sosrsára jutott, de ezután is a brazilok áltak közelebb a gólszerzéshez.

Címkék: , ,


Kislány, nagy foci



Ki mondta, hogy a nők nem értenek a focihoz? Talán csak nem kérdezik őket...Én azonban kérdés nélkül is megmondom, ha lesre fut egy támadó, vagy ha úgy látom, hogy csődöt mond a 3-5-2. Talán érdemes lesz olvasni. Hisz ki tudja, talán a fociban is aranyat érhet a női megérzés... :)

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!