Bepillantás a múlt matricás albumába: a foci fenegyerekei

2013 március 17. | Szerző:

Sokan bélyegeket gyűjtenek, mások a modellrepülőkért vannak oda. A labdarúgás szerelmeseinek gyermekkora pedig a focis matricák jegyében telt. Bizonyára sokatoknak vannak kellemes emlékei a lutra-albumokról, ragasztós füzetekről, matricás kiadványokról. Ki hogy nevezte. Új rovatomban ezt a korszakot idézem fel:  Az Old Panini weboldal segítségével minden héten kiválasztok három ismert embert a futball világából és összevetem a retró képüket a mostani ábrázatukkal. Következzen most három igazi rosszfiú.

1, VINNIE JONES (született: 1965. január 5.)

Napjainkban színészként tevékenykedő Vinnie Jones focistaként nem futott be túl fényes karriert, egy rekordot mégis magáénak tudhat: a leggyorsabb sárga lapot, melyet a kezdő sípszótól számított harmadik másodpercben sikerült begyűjtenie.  Egykori klubjának, a Wimbledonnak az elnöke mondta róla, hogy annyi esze van, mint egy moszkitónak.  Mindezek ellenére Vinnie Jones egy FA-kupa győzelemmel büszkélkedhet, melyet a Wimbledon színeiben nyert 1988-ban a Liverpool ellen a Wembley-ben. Játszott a Chelsea-ben és a QPR-ban is.  Színészként Guy Ritchie első filmjében a Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacsőben tűnt fel, melyet több mint 50 film követett. Nemrég Stallonéval és Schwarzeneggerrel forgatta, a The Tomb c. filmet, mely jövőre kerül a mozikba. A bal oldali képen 23 évesen látható Jones nézése mit sem változott az évek során:

 

2, ERIC CANTONA (született: 1966. május 24.)

A francia Cantona a Manchester Unitedben élte fénykorát. A Vörös Ördögök drukkerei valósággal megőrültek érte. Fantasztikus technikai tudással és játékintelligenciával volt megáldva. A gall játékmesterrel rendkívül sikeres volt a klub: 4 bajnoki címet zsebeltek be és 2 FA-kupát is nyertek vele. Nem véletlen hát, hogy 2001-ben megválasztották az évszázad futballistájának. Cantona azonban balhéiról is híres volt, melyek közül kiemelkedik híres kung-fu rúgása, melyet egy Crystal Palace drukkeren mutatott be, mert az szidalmazta őt a lelátóról. A francia játékost kilenc hónapos eltiltással sújtották. De nem csak maga a rúgás, hanem az utána tartott sajtótájékoztató is elhíresült. Cantona a következőket mondta, majd kisétált a teremből: “Amikor a sirályok egy halászhajót követnek, azt hiszik, szardíniát fognak a tengerbe dobni.” King Eric 30 évesen hagyta abba a futballt, mert már nem tudta szenvedéllyel csinálni, így átnyergelt a színészethez. Legsikeresebb filmje a Ken Loach által rendezett Barátom, Eric c. alkotás, melyben Cantona egy szürke postás nyomorúságos életét éli, aki nem mástól kap útmutatást és életvezetési tanácsokat, mint a nagy Eric Cantonától. Futballrajongóknak és főképp a Manchester United híveinek kötelező alkotás. Az évek során jelentős súlytöbbletet halmozott fel a francia (a bal oldali képen mindössze 25 éves)

 

3, JOEY BARTON (született: 1982. szeptember 2.)

Az angolok fenegyereke nem a futballpályán nyújtott teljesítménye miatt szokott az újságok címoldalára kerülni. Pályafutásának első profi klubja a Manchester City volt, ahonnan azért kellett eljönnie, mert megütötte egyik csapattársát. A francia Ousmane Dabónak az arccsontja is eltört az eset következtében. Súlyos testi sértésért börtönben is ült. 2012 augusztusában a ködös Albion lakói fellélegezhettek, ugyanis Barton Franciaországba igazolt kölcsönbe, az Olympique Marseille-hez. Legutóbb óvodásokat meghazudtoló módon gúnyolta a pályán Zlatan Ibrahimovicot nagy orra miatt. 

Bepillantás a múlt matricás albumába: ’86-os magyarok

2013 március 4. | Szerző:

Sokan bélyegeket gyűjtenek, mások a modellrepülőkért vannak oda. A labdarúgás szerelmeseinek gyermekkora pedig a focis matricák jegyében telt. Bizonyára sokatoknak vannak kellemes emlékei a lutra-albumokról, ragasztós füzetekről, matricás kiadványokról. Ki hogy nevezte. Új rovatomban ezt a korszakot idézem fel:  Az Old Panini weboldal segítségével minden héten kiválasztok három ismert embert a futball világából és összevetem a retró képüket a mostani ábrázatukkal. Következzen most három magyar játékos, akik részt vettek a ’86-os mexikói világbajnokságon, mely mindmáig az utolsó volt válogatottunk történetében. Szovjetúnióval, Franciaországgal és Kanadával voltunk egy csoportban és a harmadik helyen végeztünk (1 győzelem, 2 vereség), mely azt jelentette, hogy a nemzeti csapatnak búcsút kellett intenie a tornának. 

1, DÉTÁRI LAJOS (született: 1963. április 24.)

Döme 23 éves volt a ’86-os világbajnokság idején és a Honvédból válogatták be a nemzeti csapatba. A tornán lőtt 2 gólunkból egyiket Détári szerezte, méghozzá Kanada ellen. A 10-es számmal játszó Döme egy kipattanót lőtt a hálóba.  A torna után nem sokkal Frankfurtba szerződött, melynek tagjaként német kupát ünnepelhetett. Ráadásul az ő találatával győzték le a fináléban a Bochumot. Öt alkalommal a világválogatottba is meghívót kapott. Legutóbb a Ferencváros csapatát irányította, jelenleg munkanélküli. 

 

2, KIPRICH JÓZSEF (született: 1963. szeptember 6.)

Détárihoz hasonlóan Kiprich is 23 éves volt a mexikói tornán. A Tatabányai Bányászban rúgta a bőrt akkoriban. A vb-n a szovjetek elleni a 6:0-ás vereség alkalmával és Kanada felett aratott 2:0-ás siker során volt a pályán. A Feyenoord játékosaként megnyerte a holland bajnokságot és négy alkalommal a holland kupát is. Az egykori kiváló támadó jelenleg az NBII-ben szereplő Kazincbarcikát irányítja. 

 

3, DISZTL PÉTER (született: 1960. március 30.)

A bajai születésű kapusnak kilencszer kellett a hálóba nyúlnia a labdáért Mexikóban. A szovjetek elleni 6:0-ás vereség és a franciáktól elszenvedett 3:0-ás kudarc során védte a válogatott kapuját. A világbajnokságnál sokkal kellemesebb emlék a hálóőr számára a Videoton menetelése az UEFA-kupában. Disztlnek elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy a Vidi a döntőig menetelt: az elődöntőben a Manchester United elleni büntetőpárbajban Albiston tizenegyesét hárította, de a fináléban a Real Madrid ellen Valdano büntetőjét is megfogta. Mostanság a Puskás Akadémia Fc kapusedzője és feladata a klub új kapusgenerációjának feltérképezése is.  

 

A rovat korábbi bejegyzései:

1, RÉSZ – három aktív edző, aki egykoron rúgta a bőrt

2, RÉSZ – három holland, három különböző generáció tagja.

3. RÉSZ – brazilok egykor és most

4. RÉSZ – szülinaposok-február.18.

5. RÉSZ – ex-West Ham játékosok

Bepillantás a múlt matricás albumába: ex-West Ham játékosok

2013 február 25. | Szerző:

Sokan bélyegeket gyűjtenek, mások a modellrepülőkért vannak oda. A labdarúgás szerelmeseinek gyermekkora pedig a focis matricák jegyében telt. Bizonyára sokatoknak vannak kellemes emlékei a lutra-albumokról, ragasztós füzetekről, matricás kiadványokról. Ki hogy nevezte. Új rovatomban ezt a korszakot idézem fel:  Az Old Panini weboldal segítségével minden héten kiválasztok három ismert embert a futball világából és összevetem a retró képüket a mostani ábrázatukkal. Következzen most három egykori West Ham játékos.

1, HARRY REDKNAPP  (született: 1947. március 2.)

Redknapp első profi csapata a West Ham United volt, ahol 18 évesen debütált. A bal oldali képen 24 éves a csodálatos barkóval rendelkező Harry. 🙂 41 évvel később a szájtartás és a nézés mit sem változott, csak a táskák lettek nagyobbak. Mostanság a QPR menedzsereként tevékenykedik, ahol a ráncai csak sokasodnak, mivel jelenleg sereghajtó a londoni gárdával.

2,  FRANK LAMPARD (született: 1978. június 20.)

Lampard akkor került a Kalapácsosokhoz, amikor édesapja volt a másodedző a klubnál. 18 éves korában csatlakozott a felnőttekhez és 25 éves volt, amikor leigazolta őt a Chelsea, ahol igazi legenda lett.  Kölyökképe az évek során keményebb arcvonásokba csapott át, de alapvetően nem sokat változott.

 3, RIO FERDINAND (született: 1978. november 7.)

Ferdinand is a West Ham köpönyegéből bújt ki és Frank Lamparddal együtt bontogatta a szárnyait a londoni alakulatnál. 18 évesen debütált a nagyoknál és az 1997-98-as szezonban a szurkolók az ‘év kalapácsosának’ választották. Később  a Leeds Unitedhez került, majd jelenlegi csapatához, a Manchester Unitedhez igazolt. Vörös Ördögként négyszer választották be a Premier League-ben az év csapatába.

A rovat korábbi bejegyzései:

1, RÉSZ – három aktív edző, aki egykoron rúgta a bőrt

2, RÉSZ – három holland, három különböző generáció tagja.

3. RÉSZ – brazilok egykor és most

4. RÉSZ – szülinaposok-február.18.



Kislány, nagy foci



Ki mondta, hogy a nők nem értenek a focihoz? Talán csak nem kérdezik őket...Én azonban kérdés nélkül is megmondom, ha lesre fut egy támadó, vagy ha úgy látom, hogy csődöt mond a 3-5-2. Talán érdemes lesz olvasni. Hisz ki tudja, talán a fociban is aranyat érhet a női megérzés... :)

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!