Premier League Szezonelőzetes – 6. rész: Sunderland, Swansea, Tottenham
2013 augusztus 14. | Szerző: László Ági
Hamarosan eldördül a startpisztoly és kezdődik Premier League új idénye! A kezdő sípszóig esélylatolgatásokat olvashattok a blogon. Az ötödik rész főszereplői a Sunderland, a Swansea és a Tottenham.
SUNDERLAND
Az igazolások közül a két legmeghatározóbb név Jozy Altidore és Emanuele Giaccherini. Altidore-t az Alkmaarból igazolták a Fekete Macskák. Az amerikai válogatott támadó fantasztikusan szerepelt Hollandiában: az előző két idényben 51 gólt szerzett minden sorozatot egybevéve. Egyszer már szerencsét próbált a PL-ben, akkor a Hull Cityben szerepelt kölcsönben és nagyon nem ment ment neki a játék. Mentségére szóljon, hogy nagyon fiatal és tapasztalatlan volt akkor. Nagy tételben fogadnék rá, hogy több mint 10 gólt szerez majd a bajnokságban.
A Juventustól érkező apró termetű olasz is sokat tehet hozzá a Sunderland játékához. A Konföderációs kupán az olasz válogatott egyik legjobbja volt.
Paolo di Canio személye garanciát jelenthet a tavalyinál elért (17.) sokkal jobb helyezésre. Fantasztikus, ahogyan motiválni tudja a játékosait, győzni akarása nem ismer határokat. Tipp a végső helyezésre: 9. hely
SWANSEA
Michael Laudrup nem várt magasságokba repítette a Hattyúkat az előző idényben. A walesi alakulat megnyerte a Ligakupát, történetük első kupagyőzelmét aratva ezzel és ők az első walesi csapat, amelyik nemzetközi színtérre lép. A transzferpiacon sem tétlenkedtek, olyan neveket igazoltak, akikkel még magasabbra törhetnek. Az elmúlt idényben holland gólkirályi címet szerző Wilfried Bony klubrekordot jelentő, 12 millió fontért érkezett. Az elefántcsontparti 30 holland bajnokin 31 alkalommal zörgette meg az ellenfelek hálóját. Első meccsén, az Európa-liga selejtezőjében rögtön igazolta klasszisát, két góllal debütált. Akkora fogás lehet ő a Swansea-nak, mint tavaly Michu.
Az angol utánpótlás-válogatottban rendszeresen szereplő Jonjo Shelvey komoly erősítést jelenthet a középpályán. Bánni fogják még a Liverpoolnál, hogy elengedték a tar játékost.
Igaz, hogy két fronton kell helyteáálnia a Swansea-nak, de a bajnokságban akár a 8. helyet is megszerezheti a szimpatikus kiscsapat.
TOTTENHAM HOTSPUR
A nyár egyik legbonyodalmasabb átigazolásának főszereplője, Gareth Bale jelen pillanatban (még) a Spurs alkalmazásában áll. Nagyban befolyásolja a csapat teljesítményét, hogy a walesi továbbáll-e. Az előző szezon végén Bale díjak egész sorát zsebelte be (a profi játékosok szervezete az Év játékosának és az Év fiatal futballistájának is megválasztotta, a Futballszakírók Szövetségénél is ő vitte a pálmát). 33 bajnoki meccsen 21 gólt szerzett és számos találatot ő készített elő. Bátran kijelenthetjük, hogy a Spurs teljesítménye nagyban függ Gareth Bale-től.
A spanyol gólzsák Roberto Soldado leigazolása remek húzásnak tűnik, hiszen a walesin kívül hiányzott egy igazi góllövő az együttesből. Nagy reményekkel igazolták a friss Konföderációs kupa-győztes Paulinhót is. A brazil a középpályára hozhat stabilitást. Nacer Chadli személyében a harmadik belga válogatott érkezett a klubhoz (Mousa Dembélé és Jan Vertonghen után). Chadli a középpálya mindkét szélen bevethető.
Az előző idényben a fontos gólokat szerző Clint Dempsey nagy meglepetésre hazatért az MLS-be, a Seattle Soundersbe. A fiatal válogatott védőt, Steven Caulkert a PL-újonc Cardiffnak transzferelték el.
A Tottenham okosan igazolt, de ennek ellenére úgy érzem, hogy az Arsenal mögött, az ötödik helyen zárják majd a bajnokságot.
Korábbi részek:
1. – ARSENAL, ASTON VILLA, CARDIFF CITY
2. – CHELSEA, CRYSTAL PALACE, EVERTON
3. – FULHAM, HULL CITY, LIVERPOOL
4. – MANCHESTER CITY, MANCHESTER UNITED, NEWCASTLE UNITED
5. – NORWICH, SOUTHAMPTON, STOKE
A következő rész tartalmából: West Brom, West Ham
Őrült drukkerek félelmetes tetoválásai a Premier League-ből
2013 május 21. | Szerző: László Ági
A Premier League csapatainak szurkolói közismerten őrültek és szeretett klubjukért bármit megtennének. Nem ritka, hogy hűségüket és klubhovatartozásukat magukra varratják. Íme egy-két gyöngyszem a legőrültebbek közül.
Ennek a Manchester United-drukkereknek igen széles a háta, így sok minden ráfért: a müncheni légikatasztrófa időpontja, valamint George Best, Ole Gunnar Solskjaer és Eric Cantona arcképe is ott virít.
A következő képen látható ‘jóvágású’ Chelsea-fanatikus a tavalyi BL-győzelemnek és az idei Európa-liga sikernek is méltó emléket állított azzal, hogy magára tetováltatta a trófeákat. De az 1966-os angol világbajnoki cím sem maradhatott ki a repertoárból.
Ismét egy United-drukker hátát láthatjátok. Itt a Vörös Ördögök játékosai mellett Jézus Krisztus arcképe is megfér.
Kíváncsi lennék, hogy ez az Arsenal-drukker hol dolgozik. Biztosan nem egy elegáns iroda alkalmazottja. 🙂
A Liverpool legendái egy helyen meglehetősen ízlésesen.
Spurs-rajongó család apukával az élen.
forrás:DailyMail
Roberto Soldado zuhanórepülése
2014 február 7. | Szerző: László Ági
Roberto Soldado tavaly nyáron 26 millió fontos rekordösszegért érkezett a Tottenham Hotspurhoz. Kevesen gondolták volna, hogy fél évvel később mindössze 5 bajnoki gól (ebből 4 büntető) áll majd a neve mellett.
Az utóbbi időben gyakran látott momentum: Soldado büntetőt rúg.
Valenciában futószalagon gyártotta a gólokat: 146 fellépésén összesen 80 találatot szerzett. A Denevéreknél eltöltött utolsó szezonjában 46 meccsen 30-ször zörgette meg az ellenfelek hálóját. A remek mutatókat látva nem csoda, hogy a Tottenham Hotspur kivásárolta szerződéséből. Klubrekordot jelentő 26 millió fontért érkezett, melyet csak a később az AS Romától érkezett argentin Erik Lamela szárnyalt túl. Soldado a PL-ben 5 gólt és 4 asszisztot jegyzett eddig. Nem túl fényes statisztika, főként úgy hogy az öt találatból négyet tizenegyesből rúgott. A cinikus drukkerek gyorsan hozzátennék, hogy legalább a büntetőrúgás megy neki. Az Európa Ligában az Anzsi Mahacskala ellen bizonyította, hogy nem felejtett el focizni, azon a találkozón mesterhármast szerzett (1 büntető, két akciógól) és a meccs legjobbjának választották.
Az André Villas-Boas fémjelezte időszakban megkapta a bizalmat, viszont a portugál kirúgása után az új menedzser Tim Sherwood előhúzta a kalapból a mellőzött Adebayort. Soldado szerencsétlenségére a togói elkezdte termelni az (akció)gólokat és többször előfordult, hogy a spanyol a cserepadon maradt.
Csak szerényen. 🙂 Soldado fapadossal érkezett Londonba.
Vajon mi lehet a magyarázat a gyenge mutatókra? Soldado tavaly decemberben adott interjújában egy renkívül szomorú eseményről számolt be. Várandós felesége elveszítette a kisbabáját. Nyilvánvalóan ezt nagyon nehéz volt feldolgozni és ezzel a teherrel focizni. Ráadásul a kezdeti angliai időkben nem csak a focival kellett foglalkoznia: lakáskeresés, iskola a gyerekeknek. De Soldado azt is elmondta, hogy az új nyelv és az országváltás sem lehet mentség a gyenge formára.
Ami azt illeti, én nagyon kedvelem Roberto Soldadót és nincs kétségem afelől, hogy keményen dolgozik az edzéseken. Nagyon szimpatikus volt, amikor új csapatához fapados repülővel érkezett Londonba. Semmi feltűnés, flancolás. Nem a frizurakirályok és divatbolondok kasztjába tartozik. De a Spanyolorszában zsákszámra termelt gólok ellenére könnyen lehet, hogy Anglia nem Soldadónak való vidék. Az uruguayi válogatott Diego Forlan sem találta góllövő cipőjét a ködös Albionban, viszont a spanyol bajnokságban valósággal kivirágzott. De akad pozitív példa is: a Sevillától a Manchester City-hez igazoló Álvaro Negredónak mindkét bajnokság fekszik.
A legutóbbi szezonban jól ment Soldadónak:
Oldal ajánlása emailben
X