Egyesült Államok-Japán olimpiai döntő felvezető

2012 augusztus 9. | Szerző:

sawahope_1344514318.jpg_372x252

A tavalyi világbajnokságon is Japán-USA döntőt rendeztek. Nagy meglepetésre az ázsiaiak nyerték a finálét (az előző három VB-n még a csoportjukból sem jutottak tovább), ami nem kis izgalamkat hozott: 1:1-es rendes játékidőt követően a hosszabbítás 2:2-t hozott, így jöhettek a büntetők. A szerencse a Japánoknak kedvezett. Itt az idő, hogy bosszút álljanak a jenkik és megszerezzék az Egyesült Államok történetének negyedik olimpiai aranyát női labdarúgásban.

A tornán eddig a japán lányok mindössze 4 gólt szereztek és kettőt kaptak, míg a jenkik 14szer voltak eredményesek. Kérdes, hogy ma a Wembleyben a ‘támadás’ vagy a ‘védekezés’ győzedelmeskedik-e.

Abby Wambach az amerikaik támadója a tornán eddig minden meccsen betalált. Minden Olimpiát összevetve már 9 gólnál jár és ezzel hazája olimpiai rekordere lett. Amennyiben betalál a döntőben, úgy beéri a 10 góllal csúcstartó német Birgit Prinzt. A fináléban sok múlik Alex Morgan és Megan Rapinoe játékán, eddig mindketten fantasztikusak volt és kiemelkedőt nyújtottak a tornán, 3-3 gólt szereztek. A Japánoknál a rutinos Homare Sawa lehet a kulcs, aki tavaly bezsebelte az Aranylabdát, a VB legeredményesebbje lett és a legjobb játékosnak is megválasztották. Minden bizonnyal ez lesz az utolsó Olimpiája, ugyanis szeptemberben már 34 éves lesz.

Az amerikai válogatott tipikusan az a ‘nem adom fel csapat’, elég csak a kanadaiak elleni elődöntőre visszagondolnunk. Háromszor vezetett Kanada, de ők mindháromszor egyenlítettek, majd a 123. percben Morgan révén megszerezték a döntőbe jutást jelentő találatot. Az előző két Olimpia döntőjében is drámáztak a lányok:

2004 – Athén: a rendes játékidőben 1:1-re végeztek a brazilok ellen, aztán a 112. percben jött Abby Wambach és az ő fejesgóljával az arany az Egyesült Államoké lett.

2008 – Peking: újfent a hosszabbításban dőlt el az amerikai lányok javára a meccs, ismét a dél-amerikaiak ellen. A 96. percben Lloyd döntött.

Tipp a mai végeredményre: USA 2:1 Japán

Címkék: ,

Thriller az Olimpiáról – USA 4:3 Kanada

2012 augusztus 7. | Szerző:

 Igazi thrillert láthatott, aki tegnap megnézte az USA-Kanada női foci elődöntőt a londoni Olimpiáról.

amerikainoivalogatott

Az 500. nemzetközi meccsét játszó jenkiket hidegzuhanyként érte, amikor Christine Sinclair révén vezetést szereztek a kanadaiak. Egészen 3:3-ig ment a macska-egér játék; Kanada vezetést szerzett az Egyesült Államok pedig egyenlített. Pia Sundhage tanítványai végig nyomtak és támadtak, Kanada a kontrákból építkezett és remekül használta ki a lehetőségeit. A 123. percben azonban jött a csattanó, már sokan a büntetőkre készültek lelkileg, amikor jött Alex Morgan és az ő felhőfejese. Már nem volt szükség büntetőkre. Az Egyesült Államok válogatottja 5. Olimpiáján 5. döntőjét vívhatja és bezsebelheti 4. aranyát. A fináléban revansot vehetnek Japánon, akikkel tavaly VB-döntőt játszottak, de végül ‘csak’ ezüstérmesek lettek.

A kanadaiak legjobbja Christine Sinclair volt, aki mesterhármast szerzett, statisztikája lenyűgöző: 189 meccsen 143 gól, mellyel ő hazája legeredményesebbje.  A jenkik 14-ese, Abby Wambach is hasonlóan impresszív mutatókkal bír, tegnap büntetőből talált be, így 187. meccsén a 143. gólját (pontosan annyi gólnár jár, mint az előbb említett Sinclair) szerezte. Már csak 15 találatra van Mia Hammtól az USA történetének leggólerősebb játékosától.

Egy szó, mint száz Kanada lányai előtt le a kalappal, ugyanis az első 3 Olimpiára nem is kvalifikálták magukat, míg a 4 évvel ezelőttin csak nyolcadikok lettek. Legjobb eredményük egy világbajnoki negyedik hely volt még 2003-ból.

A Japán-Egyesült Államok döntőt augusztus 9-én 20:45-kor rendezik a Wembleyben.

Címkék: , ,

Mexikóé az Arany-kupa

2011 június 26. | Szerző:

A DÖNTŐRŐL

A tornán végig magabiztos teljesítményt nyújtó mexikói válogatott 4:2-re verte a döntőben az amerikai nemzeti tizenegyet és ezzel megnyerte az Arany-kupát. Rendkívűl jó iramú és izgalmas döntőt játszott a két csapat. Meglepetésre a jenkik vezettek 2:0-ra, Bradley okos fejesével és Donovan góljával, amit egy fantasztikus passzjáték előzött meg. A következő két mexikói gólhoz az amerikai csapat hibái is kellettek. A harmadik találat  Barrera klasszis mozdulatból született, a West Ham játékosa gyönyörűen csavarta külsővel a labdát Howard kapujába. Talán a negyedik mexikói gól volt a legszebb, Dos Santos bohócot csinált a védelemből és Howard kapusból, majd Lichaj felett becsavarta a labdát a kapuba.

A DÖNTŐ KOMMENTÁRJÁRÓL

Az Eurosport kommentátora végig álmosan, visszafogottan közvetített. A góloknál annyira emelte fel a hangját, mintha egy magyar megye kettes derbit kommentált volna. A nevek kiejtése is komoly gondokat okozott számára. A Fox Soocer kommentátora Lichaj nevét liháj-nak ejtette (nyilván jól ejti hazája játékosának nevét), addig ő következetesen likecs-nek mondta, amely nélkülözött minden logikát. Vehette volna a fáradtságot, hogy ennek az apró dolognak utána néz. A meccs elején többször mutatták Cherundolo arcát és mozgását, amiből egyértelműen látszott, hogy megsérült. Amikor cseréhez készülődtek a partvonalon és Borstein készült beállni, a riporter megjegyezte, hogy biztos Bocanegra vagy Lichaj készül lejönni. Csak egy kicsit kellett volna figyelni.

A TORNÁRÓL

Az Arany-kupa meglehetősen alulértékelt volt a haza sajtóban, egész pontosan a Nemzeti Sportban. Számukra csak egy igazi torna van a nyáron, a Copa America. Ehhez képest ez az Arany-kupa sokkal színvonalasabb, mint például az Afrika kupa, ami nálunk sokkal nagyobb sajtót kap. A legutóbbi Afrika kupán rengeteg technikai hibát és színvonaltalan meccset láthattunk. Az Arany-kupa játékosai technikailag sokkal képzettebbek, fegyelmezettebbek voltak.

A TORNA ÁLOMCSAPATA

KAPUS

Valladares (Honduras): a döntő után őt választották a torna legjobb kapusának.

VÉDELEM

Lichaj (USA): a kényszerből átalakított védelemben végig jó teljesetíményt nyújtott és a goal.com a torna egyik legjobb védőjének ítélte.

Marquez (Mexikó): a tornagyőztes Mexikó csapatkapitánya végig magabiztosan irányította csapatát.

Marshall (Costa Rica): tragikus körülmények között hunyt el autóbalesetben, miután első válogatott gólját szerezte a negyeddöntőben Honduras ellen, ahol csapata legjobbja volt.

Cherundolo (USA):  a döntőbeli kiválásáig végig fontos láncszeme volt az amerikai csapatnak, védőfeladatát kiválóan látta el és emelett felfutásaival és beadásaival segítette a támadásokat is.

KÖZÉPPÁLYA

Barrera (Mexikó): Gólt lőtt a döntőben és kiemelkedett a mexikói csapatból.

Phillips (Jamaica): A jamaicai válogatott meccsein összesen három gólt lőtt és vezére volt a villámléptű karibi alakulatnak.

Bradley (USA): A védekezésben és a támadásban is kivette a részét és a döntőben gólt lőtt.

Dos Santos (Mexikó): Megcsillogtatta technikai tudását és 3 gólt lőtt, köztük a döntő legszebb találatát szerezte.

CSATÁROK

Dempsey (USA): Három góljával és két gólpasszával az amerikai csapat tornán lőtt góljainak több mint felében szerepet játszott.

Hernandez(Mexikó): A Manchester United ifjonca a torna gólkirálya lett 7 góllal, ráadásul 2 gólpasszt is kiosztott.



Kislány, nagy foci



Ki mondta, hogy a nők nem értenek a focihoz? Talán csak nem kérdezik őket...Én azonban kérdés nélkül is megmondom, ha lesre fut egy támadó, vagy ha úgy látom, hogy csődöt mond a 3-5-2. Talán érdemes lesz olvasni. Hisz ki tudja, talán a fociban is aranyat érhet a női megérzés... :)

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!